A világ 7 csodája közé olyan építészeti műremekek tartoznak, amelyek a mai napig foglalkoztatják a kutatókat. Nehéz még mai ésszel is felfogni, hogyan voltak képesek az ókorban olyan hatalmas építményeket létrehozni az emberek, mint pl. a gízai piramisok. Ilyenkor tudatosul bennünk igazán, az ókori civilizációk valódi nagysága.
A 7 csoda társasjátékban minden játékos egy ókori civilizációt fog felépíteni a játék három korszaka során, egészen az alapoktól indulva. A játékosok draftolás (kártyaválasztás) segítségével fognak minden fordulóban hat-hat kártyát szerezni egyesével, amelyek az ókori civilizációk alapjait képezik. A legfontosabb nyersanyagtermelő-helyek mellett, kulturális, tudományos épületek emelkednek majd ki a földből, amelyek mind növelik a birodalmak dicső fényét. Ezek fölé magasodik majd minden civilizáció monumentális csodája, amely megkoronázza az addigi munkát. A játékosoknak viszont ennél sokkal többre is figyelniük kell, hiszen egy karnyújtásnyi távolságra újabb és újabb birodalmak körvonalazódnak, amelyek potenciális veszélyt jelenthetnek, szóval a katonaság fejlesztése sem elhanyagolható.
A 7 csoda kiváló megoldásai miatt több díjat is elhódíthatott, amelyek egyenes úton vezettek a kiegészítők megjelenéséhez, ezáltal több szín került a már addig sem szürke játékmenetbe. A 7 csoda: Vezetők kiegészítő bemutatta a történelemórákról jól ismert dicső vezetőket, mint pl. Caesar és Nagy Sándor, akiket a játékosok a saját civilizációjuk élére állíthatnak, így megerősítve azt. A 7 csoda: Armada kiegészítő pedig kiterjesztette a birodalmakat a szárazföldről a tengerre is, hogy a flottákat irányítva új irányokat vehessen a civilizáció-építés. Sőt a 7 csoda: Párbaj kiadásban sokkal szorosabb küzdelemben vehetik fel a játékosok a harcot a velük szembenálló birodalommal, aminek végén csak egy maradhat.
Válasszuk bármelyik kiadását is a 7csodának, olyan játékot kapunk, ami már-már kötelező darab minden társasjáték kedvelőnek.